קצת על אוקטובר ונובמבר בהיכל..

          

    קצת על אוקטובר ונובמבר בהיכל

עונת המינויים החדשה נפתחה ברף גבוה ....

היישר בקומה השלישית!

ההצגה הקומה השלישית של בית ליסין בכיכובם של יונה אליאן-קשת במשחק מבריק כשופטת בדימוס ושל אילן דר כבעלה, מצאה באריאל בירת השומרון קהל שוחרי תיאטרון ,נאמן ואנין אשר מילא את ההיכל ונהנה מחוויית תיאטרון דרמטי ומעורר מחשבה.

ההצגה על פי ספרו של אשכול נבו. נפתחת על רקע המחאה החברתית ("מחאת האוהלים" בקיץ 2011). כאשר ההמולה והרעש  שמקימים המפגינים בשדרות רוטשילד בתל אביב חודרת לביתה המפואר של השופטת בדימוס, בקומה השלישית וגורמת לה לרדת ולהתעמת עם הצעירים המפגינים. המפגש האקראי הופך עד מהרה מעימות צפוי  על רקע כלכלי ומעמדי , לדרמה אנושית מרגשת המוליכה את הצופים עמוק אל  נבכי חייה של השופטת, אל בדידותה וצערה ,בשל סיפור יחסיה הטרגי  עם בנה היחיד שנעלם מחייה והתנתק  ובעלה השופט שנפטר לאחרונה אך עדיין נוכח מאד בחייה.

ההצגה מלווה ברגישות את השינוי אותו עוברת השופטת .במהלכו היא עוזבת את חייה הקודמים ומשתחררת ממגבלות ישנות. היא משלימה את המהפך בעזיבת ביתה המפואר בקומה השלישית, כאשר במקביל קשר שנוצר בינה לבין יחצ"ן המלווה את המפגינים ,מחזיר לזרועותיה את בנה האבוד ומשפחתו החדשה ומסיים את הסיפור בסוף טוב מופלא ומרגש.

הקומה השלישית היא דרמה עשויה ומשוחקת היטב, המתעדת בגובה העיניים סיפור חיים ללא גיבורים שהם רק טובים או רק רעים רק צודקים או רק טועים .כולם חווים שמחה וכאב, הומור ועצב, ומלווים באמינות את מתווה המהפך בחייה של הגיבורה הראשית . יישר כוח לתיאטרון בית ליסין! ולכל השחקנים והעושים במלאכה אשר הצליחו  לרתק ולרגש את הקהל. תודה מיוחדת  לאריאל תורגמן  ולצוות ההיכל שהנעימו את פתיחת העונה והערב ביין ושוקולד שהוגשו בחן ונדיבות והוסיפו לחוויה . גם תיאטרון טוב וגם אווירה משובחת...

 סדרת התיאטרון  הנבחרת של ההיכל המשיכה לרגש בהצגה נוספת:  "הצמה של אבא " הפעם בהפקת התיאטרון הלאומי הבימה. הצמה של אבא  היא דרמה פסיכולוגית אפקטיבית הלוקחת את  הקהל למסע אל תוך המארג המשפחתי לעיסוק באחד הקשרים הכי  משמעותיים שיש  בחיים הקשר בין אבות ובנים . בהערת אגב  ,במיוחד לקוראים הגברים, דעו לכם שעל פי מחקרים עדכניים ,האב חשוב להתפתחות התקינה של ילדיו לפחות כמו האם.

השחקנים הנפלאים  ביחוד יעקב כהן המגלם את עזרא סופר אב גוסס שהמעגל עם ילדיו טרם נסגר  ורובי פורת שובל בתפקיד האישה שלצידו  אם המשפחה ,הצליחו  להעביר בעוצמה רבה את  חווית ההורות  על כל קשייה והקהל אכן ,צחק ודמע בו זמנית .

מילה טובה שמורה לקהל באי ההיכל, שהגיע בהמוניו ועל כל גווניו מכל רחבי השומרון ותרם  לערבי תיאטרון איכותיים ומרגשים.

יפה ומרשים שהיכל התרבות באריאל הופך לבית שמחבר בין אנשים רגשות מחשבות ודעות. ההיכל ממשיך ליזום ברוח זו  גם כספק תרבות וגם כיצרן תרבות ועל כך בידיעות הבאות .

      

 

 

       

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים