פעמי אביב בהיכל

מאת הדר בוצר 
פעמי אביב בהיכל

הפעם זרקור על  :נחשונים בהיכל

הקהל הגדול שכיבד בנוכחותו את המופע התוסס והקציבי שהוקדש לשיריו של הפזמונאי יורם טהר לב , פגש בהיכל "את ארצנו הקטנטונת". במיטבה  על כל המשתמע מכך . המופע המרגש והמלהיב התקיים בחסות המיזם בעקבות אומנים –בסימן 70 שנה למדינת ישראל  שקידם היכל התרבות אריאל בשיתוף בית הספר נחשונים בתמיכת משרד התרבות והספורט (במסגרת תקנות סל"ע ). זהו מיזם תרבותי מזמן למידה משמעותית וערכית כמו שנאמר "אמור לי ואשכח למד אותי ואזכור שתף אותי ואלמד" (בנג'מין פרנקלין). מנהלת בית הספר נחשונים  חנה בן מרגי סיפרה :"במהלך כל השנה נהנו הילדים מלמידה יצירתית ומשמעותית המקשרת בין תחומי הדעת: עברית, אומנות ומוסיקה ולמדו את פזמוניו של אחד מגדולי התרבות  הישראלית ,יורם טהרלב". הערך המוסף עליו דיברה חנה, בלט הן במופע המדהים והן בתערוכה "אהבת הארץ בשיר ומכחול" אותה אוצרת האמנית רחל זיו. התערוכה תוצג בלובי ההיכל למשך מספר שבועות המורה לאומנות ,רחלי הרטמן   שארגנה את  הפרויקט ,מספרת  שמטרת  התערוכה לחשוף את המבקרים לנופים ולייחודיות של נופי ארצנו הקטנטונת והיפה. היצירות המקסימות של תלמידי בית ספר נחשונים מכיתות א'- ו' נעשו בהשראת שירי יורם טהרלב "ההר הירוק", "ארצנו הקטנטונת" , ו"עוד לא תמו כל פלאייך", שירים המתארים ומנגישים את יופייה של ארצנו. ליצירות שהוצגו קדם שיח ודיון על השירים ולימוד של טכניקות אומנות שונות  כדוגמת "אסמבלז''- בה יוצרים אובייקט תלת מימדי על ידי צירוף חפצים שונים".  אז מי שעדין לא ראה מוזמן בחום להיכנס ללובי ההיכל באריאל ולהתרשם באיזה כישרון ילדים מציירים אהבה לארץ ישראל . את האירוע הנחה בידענות הדר' יוסף פריאל. בערב השתתפו מקהלת תלמידי נחשונים בניצוחו של המורה למוסיקה המיתולוגי  נחום קסלברנר, שאף כתב תוכנית לימודים מיוחדת על שירי יורם טהרלב. . כמו כן השתתפו רקדנים  מוכשרים מבית ספר נחשונים בהנחייתה של מירב פינקל דרור. בנוסף השתתפו זמרים מהיחידה לקידום -נוער "תכנית הילה" בהנחיית מורי המוסיקה של היחידה.

המופע התעלה לרמה מקצועית גבוהה.  מרגש ביותר, היה לשמוע את תלמידי ביה"ס נחשונים מדקלמים ושרים בהתלהבות את שירי ארץ ישאל היפה והטובה תוך כדי נפנוף ידיים  והתלהבות כאילו היו במופע של עומר אדם  . עד  כדי כך שהפסנתרן והמפיק שמלווה את  יורם טהרלהב   עצר את נגינתו  והכריז בהתרגשות: "שהוא לא ראה דבר כזה עוצמתי  בשום מקום בארץ !" יישר כוח לבית ספר נחשונים שמחנך את ילדיו לערכים ואהבה.

תודה לאנשי ההיכל המקדמים בהתמדה כישרונות מקומיים ומבצרים את מעמדה של אריאל כבירת התרבות של השומרון. עוד מופעים איכותיים ומגוונים בתחום הקולנוע המוסיקה והמחול  צפויים החודש בהיכל!  אז היכנסו לאתר ההיכל או לפייסבוק או התקשרו  להיכל והתעדכנו  על מנת שלא תחמיצו את היום או האירוע שיעשה לכם את חודש מרץ !

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים