ספטמבר בהיכל -בין קודש לחול

מאת הדר בוצר 

ספטמבר בהיכל בין קודש לחול - קדושת הימים הנוראים ושמחת התחלה חדשה.

ספטמבר חופף לאלול חודש הסליחות ולתשרי, הפותח את לוח השנה העברי, חודש המסמן התחלה חדשה לכל באי העולם. אין חודש מתאים ממנו לפתוח את העונה החדשה בהיכל התרבות באריאל.

בסיומו של אלול חודש הסליחות והרחמים ולפני יום הכיפורים בו נחתם הדין, בתקופה בה נפתחים  שערי שמיים לתחינות האדם, יתכבד היכל התרבות באריאל במופע של קולות שמימיים, "עת שערי רצון" .  בכירי הפייטנים ליאור אלמליח, סגיב כהן וישראל רנד, יובילו  את הקהל לקול שירתם המופלאה, בעזרת שבעה נגנים בכלים מסורתיים,  למסע פיוטי בין קהילות ישראל. 

פיוט הוא שירת קודש מרגשת, המפגישה מילים ומנגינה, קהל ופייטן, עם אלפי שנות היסטוריה יהודית. צפויה לשומעים חוויה מרוממת ומרטיטה. מי ייתן שנזכה למחילה ולגמר חתימה טובה . אקדים ואאחל לכל קוראי המדור שנה טובה מאושרת ומוצלחת, שנה של תרבות מעשירה ומהנה .

"אחרי החגים יתחדש הכל " , כפי שכתבה המשוררת הדגולה נעמי שמר:  "יתחדשו וישובו ימי החול האוויר ,העפר,  המטר והאש  גם אתה ,גם אתה , תתחדש...." . לכן אגניב מבט חטוף אל "אחרי החגים "- למופעי אוקטובר בהיכל :

 הקטנטנים  יתענגו על ההצגה "פצפונים השועל והעורב "  הכוללת מסרים ערכים חשובים על חברות ושיתוף פעולה ובסיומה שיח עם הקהל הצעיר חוויה מיוחדת לקטנים במחיר שישמח גם את ההורים.  לילדים ולהורים צפויה חגיגה מוזיקלית הכוללת מבחר ממיטב שירי  ארץ ישראל  במופע "יום הולדת למולדת עם סבא טוביה " בכיכובו של  טוביה צפיר האגדי, שהקסים דורות של ילדים וביניהם חלק שכיום כבר הורים  . בסדרת המוסיקה ניצוצות –  גיל שוחט אחד המוסיקאים המשפיעים ביותר, יארח על במת ההיכל באריאל שני ענקי מוסיקה ליאוניד פטשקה נגן הג'אז הווירטואוז, ושלמה גרוניך המלחין הנגן והזמר הפורה. קונצרט קסום, חוויה מוסיקלית מענגת לכל הגילים. לאוזני קהל הנשים, תערב ההצגה המוסיקלית "בוכקת"-( צוחקת ובוכה) של  זוג היוצרים הדס ומרדכי שמרלינג , העוסקת בזוגיות משפחה ותשובה . לחובבי המחול והקלאסיקה, יציע ההיכל את הבלט הקלאסי  "ג'יזל " בביצועם של המעולה של רקדני  "הבלט הישראלי" . רומנטיקה ואסתטיקה בכרטיס אחד!  גם מי שעדין לא נחשף  לקסמו של הבלט הקלאסי מוזמן  לבוא ולהתנסות.

את עונת התיאטרון תפתח הקומדיה המבריקה והאהובה "משרתם של שני אדונים "  בביצועו המרהיב של תיאטרון בית ליסין  קלאסיקה מצחיקה מאד בפרשנות חדשה  רעננה ופרועה. אז בואו לצחוק ולהשתגע !!!

עונה חדשה ומרהיבה ומוצלחת לכולנו ואין סוף חוויות !!!

קחו חלק בחגיגה, הגיעו להיכל להתחדש ולהתרגש בשפע מופעים חדשים ואינסוף חוויות באדיבות העונה השמינית. שנה טובה ולהתראות. 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים