סינמה אריאל - חיבור פשוט

מה היא טובת הילד?

קוראים יקרים שלי

הפעם ברצוני לשתף אתכם באירוע קולנועי שפתח את העונה השביעית למבוגרים של סינמה אריאל  במסגרת זו יוקרנו בהיכל סרטים חדשים ואיכותיים ואפילו יוגש כיבוד קל להנאת הצופים.

הסרט הראשון לעונה זו שהוקרן  ביום רביעי ה-13.9 הוא :"חיבור פשוט."

הסרט עוסק באחת הדילמות הקשות והמרגשות ביותר המלווה הורות או קשרי משפחה "טובת הילד". מדובר במונח המשמש מערכות משפט, חינוך, ורווחה כדי להגדיר כיצד נכון לנהוג בחייו  ועתידו של קטין המצוי בטיפולן של מערכות אלה.

הסרט הדרמטי עוסק בעימות הפורץ סביב עתידה של ילדה מחוננת יתומה מאם, הגדלה בחסותו דודה, אחיה של האם (המגולם בכישרון על ידי כריס אוונס, המוכר מתפקידו כ"קפטן אמריקה"). גיבורת העלילה, מרי, ילדה מקסימה ומחוננת. כמתבקש ממורשתה כנצר לשושלת של מתמטיקאיות היא בעלת יכולות גבוהות וחריגות בתחום המתמטיקה בדומה לאמה שהתאבדה ולסבתה הרדופה על יד העובדה שעזבה את האוניברסיטה והמתמטיקה לטובת גידול משפחתה. הסבתא נחושה להבטיח שמרי תמשיך במסלול המתמטיקה ותוכיח את כישרונה בפתרון נוסחה מתמטית פורצת דרך שרבים ובעיקר אמה המנוחה לא  הצליחו  לפתור.

פרנק, הדוד, המגדל את מרי לפי צוואת אמה  מחליט לשלוח את הילדה  לבית ספר רגיל כדי שמרי תגדל להיות ילדה מאושרת עם כישורים חברתיים ולא מחוננת חריגה ומבודדת. אך העניינים מסתבכים  כאשר מורתה של מרי מגלה שמדובר בילדה מחוננת  וסוברת שיש להפנות אותה למסגרת למחוננים. הנושא מגיע לידיעתה של הסבתא שניתקה כל קשר עם בנה ונכדתה מאז התאבדותה של בתה, (אמא של מרי) וזו מחליטה לתבוע את בנה, פרנק דודה של מרי, כדי לזכות במשמורת החוקית על הילדה במטרה להעביר אותה למסגרת חינוכית המיועדת לטיפוח מחוננים. באירועי המשפט ,במה שסובב אותו ובגורלן של הדמויות המעורבות בו עוסק הסרט.

השחקנים ובייחוד הילדה ,מק'קנה גרייס ,המגלמת את מרי ,מפנקים את הצופים בחוויית משחק  מרשימה ולעתים אפילו מרגשת . הגם שלטעמי הדמויות מעט מוגזמות וגזורות בהתאמה מאולצת מדי למגבלות העלילה , דבר הפוגע באמינותן . במילים אחרות קצת קשה להאמין שאכן קיימים אנשים  כאלה...

עם זאת מדובר בסרט מהנה ומעניין שקהל של הורים מורים ומי שקשור לטיפול בילדים ימצא בו עניין מיוחד . הגם שטובת הילד נותרת עניין של סימן שאלה גם לאחר הצפייה  "בחיבור פשוט".


 

מאת: הדר בוצר

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים