הדיבוק - חוויה מדבקת

קוראים יקרים שלי, אתם בטח יודעים שיש האומרים שהכסף הוא המניע את העולם, לי נראה שזו דווקא האהבה.  לראייה רוב השירים הסיפורים וההצגות עוסקים באהבה...
גם המחזה "הדיבוק", שהגיע להיכל התרבות עסק, איך לא, באהבה...

כמו שאתם בטח יודעים, מדובר באחת הקלאסיקות  החשובות ביותר של המחזאות היהודית בת זמננו. אלא שתיאטרון גשר, המשלב בהצלחה עולים וותיקים, לקח את המחזה הקלאסי  והציג אותו  בצורה מחודשת ובעיבוד מודרני. משימה שהיא לעצמה לא פשוטה. 
מעניין  שכמעט כל  מי  ששוחחתי עימו  לאחר ההצגה ללא הבדלי מגדר או גיל ( כן הגיעו גם בני נוער ) סיפר לי :שנותר בו רושם עז של חוויה מטלטלת ואפילו מיסטית !! 

הרקע למחזה מתקשר לתורת הסוד היהודית "הקבלה",   על פיה הזיווג בין גבר לאישה נקבע טרם הולדתם כך שלכל איש או אישה יש את האחד או האחת שלו. את הנשמה התאומה המחכה מצפה רק לו... אלא שבחיים, לעתים הדברים משתבשים. לא תמיד אנו מוצאים את האחד או האחת שמיועדים רק לנו ואז יש גירושין ופרדות.

אולם מה קורה כאשר מצאנו את אשר חפץ לבנו ורוצה נשמתנו, האם אז יש כוח שיכול להפריד זוג אוהבים, נשמות תאומות אשר הפכו לגוף אחד ?                                        
הרי בשיר השירים נאמר ש:"מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה ונהרות לא ישטפוה...." אך האם מוות יכול להפריד בין  אהבתם של איש ואישה בין נשמה לבין נשמתה התאומה? 
בשאלות גדולות אלה מנסה "הדיבוק" לגעת . בסופו של יום ,תיאטרון גשר לקח את המחזה הקלאסי אודות  אהבתם הגדולה מהחיים של חנן ולאה, והנגיש אותו לצופים בדרך מופלאה. כך שמושג האהבה הוצג לצופים בדרך רגישה, כואבת, חכמה,  ביקורתית,  צינית  ואפילו עם קורטוב של הומור.                                                                                                 
"הדיבוק" של תיאטרון גשר, הוא מחזה קלסי אלמותי במיטבו ומי שהיה וצפה, זכה בחוויה מדבקת שתישאר חתומה בליבו לעד!! 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים