האירועים שעשו את החודש שחלף וקצת על אלה שיבואו

   המסע  העולמי הגיע בהצלחה לתחנתו הראשונה ארגנטינה 

ארץ הטנגו, הגאוצ'וס והנופים המופלאים, ריתקה את קהל הצופים בהיכל התרבות שנהנה מערב מגוון שכלל ריקוד שירה והרצאה מלווה בתמונות מרשימות וסרטונים מלהיבים שסחפו את הקהל למסע לאורכה ולרוחבה של ארגנטינה המגוונת והמופלאה .

כך ביקרנו  בבואנוס איירס בירת ארגנטינה האלגנטית והחושנית "פריז של דרום אמריקה"  התוודענו לתולדות ריקוד הטנגו החושני ולמדנו שמשקה המאטה העתיר הקפאין הוא תרופה לכל חולי ומיחוש. ממש עושה חשק ללגום !

עוד למדנו שיקר מאד לקנות חלקת קבר בבית הקברות רקולטה המפואר, כך שעדיף להמשיך ולחיות!  אגב ברקולטה, קבורים שועי המדינה המרתקת הזאת ,בהם אוויטה פרון הזמרת והשחקנית היפיפייה אשר הפכה לגברת הראשונה לאחר שהתחתנה עם הדיקטטור חואן פרון.  אך עם כל הכבוד לתרבות המפוארת ולהיסטוריה המרתקת, הכוכב הגדול והמרשים ביותר של המסע בארגנטינה, לטעמי לפחות, הוא הטבע המופלא של ארץ זו אשר התגלה כאן במלוא הדרו .

אותי הדהים במיוחד קרחון פריטו מורינו  המצוי בפארק הקרחונים אשר בפטגוניה.

בסרטון  שהוקרן במופע  נראים גושים גדולים של קרח  נפרדים מהקרחון וצונחים למימי הנהר השוצף הזורם למרגלות הקרחון .זהו חזיון מדהים ואוו !!

בהמשך לערב הראשון והמוצלח בסדרת המסע העולמי, אריאל תורגמן ,מנהל ההיכל , אינו שוקט על  שמריו  וביקש מכל הנוכחים הצעות ורעיונות כדי  להעמיק ולהעשיר את פורמט המסע העולמי בדרכו לתחנות הבאות.

ביום רביעי 22.11   ימשך המסע העולמי ויגיע לפרובנס אשר בצרפת. בין היתר יכלול המסע מופע שירה בשם "סיפור אהבה בין השאנסון לאופרה "  בביצוע שני זמרים יוליה ופיליפ שישירו בצרפתית , שפת האהבה .

כדאי לכם לבוא רומנטיים במיוחד...

קוראת וקוראים יקרים שלי

הפעם  זרקור על מנוי יהודי אותנטי ומנוי נשי אותנטי

כידוע ההיכל פונה לקהלים רבים ומגוונים. במסגרת זו מוצעים מינויים  ייחודים הן לקהל הדתי כולו והן  ספציפית לנשים שומרות מצוות. המנוי יהודי אותנטי כולל מספר מופעים מרשימים במיוחד מעולם התוכן היהודי.

בין היתר  המנוי כולל את המופע המוזיקלי של הזמר והיוצר המוערך אריאל זילבר כמו גם  את הסרט לעבור את הקיר אשר בסופו יערך דיון עם היוצרת רמה בורשטיין. שתספר על הסרט  המעניין והנוגע שלה העוסק בבחורה  שחוזרת בתשובה ומתקשה למצוא שידוך ומבקשת מאלוקים שימצא לה חתן  כדי שהיא תוכל סוף סוף להקים בית בישראל.

עוד מופע ראוי לציון במסגרת מינוי זה הוא הקומדיה המוזיקאלית עטורת השבחים  הרצל אמר של תיאטרון  גשר .

ובמנוי הנשי האותנטי שמיועד לנשים בלבד!  יש שלושה  מופעים קבועים מראש בהן  נשים יכולות לתת ביטוי אותנטי להיותן נשים !כך שמבחינה זו  האירועים במסגרת מינוי זה מיועדים לטעמי לנשים באשר הן ולא רק לדתיות .

ההצגה הראשונה בסדרה זו  אופק –סיפורן של נערות בסיכוי.ההצגה  מגוללת את סיפורן של נערות בסיכון , ומורה  אחת שלא מוותרת ,  מבחינה זו היא עשויה לעניין נשים מכל המגזרים ובייחוד נשות חינוך .ראוי  לציין שמדובר בהפקה מקורית של תיאטרון  לחישה .הפועל בחסות היכל התרבות  נותן במה לנשים ויוצרות מוכשרות מהמגזר הדתי. אשר  עושות תיאטרון שמקשר בין עולם התוכן היהודי לזהות הנשית.  יישר כוח! גם על האמירה הפמיניסטית.  וגם על כך שההיכל נותן מקום שמיועד רק לנו הנשים בו נוכל לתת ביטוי אותנטי למה שאנחנו באמת!

עוד מופע   במסגרת מינוי זה נקרא לעולם לא מאוחר של צופיה לקס .מדובר במופע אמיץ  וביקורתי על  תפיסת המיניות והנשיות. ואחרון חביב ההצגה שחותמת את הסדרה ונקראת אל אשר תלכי.   מדובר בדרמה עוצמתית ומרגשת של  השחקנית והיוצרת רחלי מושקביץ  שמספרת את סיפור הדרך  של  רות בנאי מדנמרק  אל  היהדות.

אז כל הכבוד אחיות שלי! אני באה לכל המופעים שלכן!  ומה איתך?

 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים